Kan inte nå servern
Temaauktioner online
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
14 föremål
Birgitta Liljebladh, Stilleben.
19 tim 13m
Birgitta Liljebladh, Stilleben.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, Vid havet.
3d 18 tim
Okänd konstnär, 1700-tal, Vid havet.
Aktuellt bud
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Albert Johansson, Utan titel.
4d 18 tim
Albert Johansson, Utan titel.
Aktuellt bud
11 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Nils Asp, Utan titel.
8d 20 tim
Nils Asp, Utan titel.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Øivind Sand, Utan titel.
17 tim 23m
Øivind Sand, Utan titel.
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Zerihun Yetmgeta, "Yellow rhythm".
3d 20 tim
Zerihun Yetmgeta, "Yellow rhythm".
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Mårten Andersson, "Bruddansen".
3d 16 tim
Mårten Andersson, "Bruddansen".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Albert Johansson, "SATI".
1d 19 tim
Albert Johansson, "SATI".
Aktuellt bud
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Wladyslaw Chmielinski, Slädfärd.
5d 19 tim
Wladyslaw Chmielinski, Slädfärd.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.