Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
18 föremål
Ellen Trotzig, "I sta'ns utkant", 1933.
3d 22 tim
Ellen Trotzig, "I sta'ns utkant", 1933.
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ola Billgren, "By".
6d 17 tim
Ola Billgren, "By".
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Arne Jones, Utan titel.
4d 20 tim
Arne Jones, Utan titel.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jules Schyl, litografier, 3 st.
4d 21 tim
Jules Schyl, litografier, 3 st.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
4d 21 tim
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Na Wei, "The Bamboo and Rock Landscape" 2018.
3d 22 tim
Na Wei, "The Bamboo and Rock Landscape" 2018.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Ola Billgren, litografier, 2 st.
3d 22 tim
Ola Billgren, litografier, 2 st.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
1d 23 tim
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Arne Jones, porträtt, 2 st.
4d 20 tim
Arne Jones, porträtt, 2 st.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.