Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
20 föremål
Arne Jones, relief, "Ros".
19 tim 13m
Arne Jones, relief, "Ros".
Aktuellt bud
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Gerhard Nordström, pojke med frukter.
3d 21 tim
Gerhard Nordström, pojke med frukter.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ola Billgren, "By".
2d 15 tim
Ola Billgren, "By".
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Herman Österlund, "Vårdag vid bäcken".
5d 17 tim
Herman Österlund, "Vårdag vid bäcken".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Robert Hugo Jäckel, Flickan och grodan.
5d 16 tim
Robert Hugo Jäckel, Flickan och grodan.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Arne Jones, relief, "Ros".
18 tim 29m
Arne Jones, relief, "Ros".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jules Schyl, litografier, 3 st.
19 tim 41m
Jules Schyl, litografier, 3 st.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
19 tim 51m
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Zao Wou-ki, Composition.
4d 19 tim
Zao Wou-ki, Composition.
Aktuellt bud
26 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Eva Löfdahl, utan titel.
3d 21 tim
Eva Löfdahl, utan titel.
Aktuellt bud
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arne Jones, Utan titel.
18 tim 31m
Arne Jones, Utan titel.
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Giampiero Baldin, "Volo di Garzette".
2d 15 tim
Giampiero Baldin, "Volo di Garzette".
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Jones, Modellstudie.
19 tim 23m
Arne Jones, Modellstudie.
Aktuellt bud
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Arne Jones, porträtt, 2 st.
18 tim 33m
Arne Jones, porträtt, 2 st.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.