Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

45 föremål
Fat, 3 st, sterlingsilver, Peru, 1900-tal.
1 tim 44m
20 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ljusstakar, 2 st, barock, 1700-tal.
4d 3 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar, ett par, 1900-tal.
1 tim 42m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Silver, 3 delar, Sverige.
4d 2 tim
Silver, 3 delar, Sverige.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tekök, silver, rokokostil, 1900-tal.
18m 7s
33 100 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Theodor Olsen, Skål, silver, Norge.
2d
120 EUR
Utropspris
250 EUR