Kan inte nå servern

Diverse

Den omfångsrika kategorin Diverse innehåller vitt skilda kulturföremål av olika material och från alla epoker. Ofta bär de på en intresseväckande historia. Genom att göra ett eget urval av äldre konst- och bruksföremål skapar du ett personligt och unikt hem.

 
19 föremål
Leica, M3 no. 1001185, 1960.
2d 17 tim
Leica, M3 no. 1001185, 1960.
Aktuellt bud
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Kandelabrar, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
4d 15 tim
Kandelabrar, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jardiniere, nysilver, 1900-tal.
4d 15 tim
Jardiniere, nysilver, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Obelisker, ett par, 1900-tal.
17 tim 44m
Obelisker, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Praktskål på fot, omkring år 1900.
5d 11 tim
Praktskål på fot, omkring år 1900.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Esse Poggats, käpp.
20 tim 46m
Esse Poggats, käpp.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.