Kan inte nå servern

Diverse

Den omfångsrika kategorin Diverse innehåller vitt skilda kulturföremål av olika material och från alla epoker. Ofta bär de på en intresseväckande historia. Genom att göra ett eget urval av äldre konst- och bruksföremål skapar du ett personligt och unikt hem.

 
28 föremål
Obelisker, ett par, 1900-tal.
22 tim 21m
Obelisker, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rökelsekar Ostasien 1900-tal.
1 tim 17m
Rökelsekar Ostasien 1900-tal.
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Urna, alabaster, 1800/1900-tal.
3d
Urna, alabaster, 1800/1900-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Paraplyställ, omkring år 1900.
5d
Paraplyställ, omkring år 1900.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dekorativ skulptur 1900-tal.
1 tim 11m
Dekorativ skulptur 1900-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dekorativ skulptur 1900-tal.
4d
Dekorativ skulptur 1900-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Brickor ett par Firma Svenskt Tenn.
6d 2 tim
Brickor ett par Firma Svenskt Tenn.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dekorativ skulptur 1900-tal.
4d
Dekorativ skulptur 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Vas Ostasien 1900-tal brons.
4d
Vas Ostasien 1900-tal brons.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.