Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
9 föremål
Per Olsson, Utan titel.
8d
Per Olsson, Utan titel.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Per Olsson, Utan titel.
7d 21 tim
Per Olsson, Utan titel.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Rob Hann, "Amboy Road, California", 2011.
3d 23 tim
Rob Hann, "Amboy Road, California", 2011.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Stig Sjölund, "Reportage".
1d 17 tim
Stig Sjölund, "Reportage".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Cooper & Gorfer, "Rut and the Cow".
6d 20 tim
Cooper & Gorfer, "Rut and the Cow".
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Cooper & Gorfer, "Marilina with Colours".
6d 20 tim
Cooper & Gorfer, "Marilina with Colours".
Aktuellt bud
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
William Wegman, "Friends".
6d 20 tim
William Wegman, "Friends".
Aktuellt bud
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Jorma Puranen, ”Afterimage”, 2012.
6d 17 tim
Jorma Puranen, ”Afterimage”, 2012.
Aktuellt bud
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.