Kan inte nå servern
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

Samlarföremål

Kategorin samlarföremål är bred och tillägnad alla samlare, som söker allt från memorabilia, technica, nautica till leksaker. En sällsynt Star Wars-figur eller ett föremål som tillhört Greta Garbo kan dyka upp och göra din samling komplett. Välkommen till Bukowskis avdelning för samlarföremål!

 
22 föremål
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
1d 2 tim
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
Aktuellt bud
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
1d 3 tim
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunghäst, omkring 1800.
2d
Gunghäst, omkring 1800.
Aktuellt bud
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Esse Poggats, käpp.
2d 2 tim
Esse Poggats, käpp.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Pirelli-kalendrar, 6 st.
2d 2 tim
Pirelli-kalendrar, 6 st.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slaglåsgevär svenskt m/1860.
2d 23 tim
Slaglåsgevär svenskt m/1860.
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Slaglåsgevär m/1815-45.
3d
Slaglåsgevär m/1815-45.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Leica, M3 no. 1001185, 1960.
3d 22 tim
Leica, M3 no. 1001185, 1960.
Aktuellt bud
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.