Kan inte nå servern

Samlarföremål

Kategorin samlarföremål är bred och tillägnad alla samlare, som söker allt från memorabilia, technica, nautica till leksaker. En sällsynt Star Wars-figur eller ett föremål som tillhört Greta Garbo kan dyka upp och göra din samling komplett. Välkommen till Bukowskis avdelning för samlarföremål!

 
22 föremål
Tabar, Indien, 1800-tal,
21 tim 11m
Tabar, Indien, 1800-tal,
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
3d 19 tim
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
3d 21 tim
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunghäst, omkring 1800.
4d 17 tim
Gunghäst, omkring 1800.
Aktuellt bud
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pirelli-kalendrar, 6 st.
4d 20 tim
Pirelli-kalendrar, 6 st.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slaglåsgevär svenskt m/1860.
5d 16 tim
Slaglåsgevär svenskt m/1860.
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Leica, M3 no. 1001185, 1960.
6d 16 tim
Leica, M3 no. 1001185, 1960.
Aktuellt bud
5 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.