Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
12 föremål
Linn Fernström, "Livsdragkamp".
18 tim 15m
Linn Fernström, "Livsdragkamp".
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Louise Fenger-Krog, "Gläntan".
2d 14 tim
Louise Fenger-Krog, "Gläntan".
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stig Sjölund, "Reportage".
2d 14 tim
Stig Sjölund, "Reportage".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AKAY, "Pleasure".
3d 11 tim
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Lerin, "Stockholms Slott".
3d 11 tim
Lars Lerin, "Stockholms Slott".
Aktuellt bud
18 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Ann-Marie Bäck, "Sommartid".
3d 11 tim
Ann-Marie Bäck, "Sommartid".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Malin Abrahamsson, "The New".
4d 19 tim
Malin Abrahamsson, "The New".
Aktuellt bud
2 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Kristina Jansson, "Still Life Shrine".
5d 19 tim
Kristina Jansson, "Still Life Shrine".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Johan Nobell, "The Feeder".
5d 19 tim
Johan Nobell, "The Feeder".
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
28 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.