1193 föremål
Guldarmband med stenberlocker.
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Dräktvärja, 1800-tal.
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulpturer, 2 st, snidat och bemålat trä, 17/1800-tal.
1 666 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RING guld med diamant, öppningsbar.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad 141/290.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TUIJA LINDSTRÖM, offset signerad och numrerad 38/128.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jan Håfström, färglitografi, 2003, signerad 1472/2000.
4 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ardy Strüwer, olja på duk, signerad och daterad 1985.
6 120 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, rokokostil, omkring 1900.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Gustaf Koskull, olja på pannå, signerad.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Glas, 12 (6+6) st, Ken Done, Palm tree, Kosta Boda.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Larsson, etsning, 1896, ètat 2.
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Huggvärja, svensk, m/1832.
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lisa Larson, figuriner, 3 st, stengods, Gustavsberg.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Modellskepp, 1900-talets första hälft.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stegstol, allmoge, 1800-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampa, 1960-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RING, med briljantslipad diamant.
6 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, sent 1900-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, porslin samt brons, omkring år 1900.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Konrad Müller-Kurzwelly, olja på duk, signerad.
15 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Värja, 1800-tal.
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk, signerad.
12 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Fällbord, Sverige, från omkring år 1800.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hängskåp, allmoge, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Koliai, ca 278 x 218 cm.
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sten Eklund, kolorerad etsning, 1981, signerad 23/50.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hörnhängskåp, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karaffer, tre stycken (2+1), 1800-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
Flaska, grönt glas, 1800-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampfot, brons. senempirestil, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Okänd konstnär, omkring 1800. gouache.
1 111 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bägarglas/vaser, två stycken, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sablar 2 st, 17/1800-tal.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gösta Adrian-Nilsson, akvarell, signerad och daterad -52.
13 550 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Stolar, ett par, barockstil, 1800-talets slut.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sigge Berggren, skulptur, brons, signera.
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Bauer, akvarell, intygad av Hjalmar Bauer a tergo.
19 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matta, Hamadan, ca 300 x 210 cm.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Thure Wallner, olja på duk, signerad.
7 209 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Shiraz området, ca 300 x 215 cm.
4 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Turkmen ca 297 x 206 cm.
3 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Céline, väska, "Luggage Mini".
9 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Gucci, datorväska/väska.
11 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Mats Åkerman, olja på duk, signerad och daterad -04.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK