866 föremål
Sängbord, ett par, 1930/40-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matgrupp, 5 delar, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, Swedish Modern, 1940/50-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Göran Ivarsson, olja på duk, signerad.
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Holländsk skola, 1700-tal, olja på duk.
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fåtöljer, 3 st, Fogia, samtida.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Urna med lock, fajans, Delft, Holland, 1700-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Theodor Staaf, tillskriven, olja på dukpannå.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ampel, empirestil, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lars Lerin, träsnitt, signerad 40/120.
1 250 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Lennart Rodhe, lithografi, 1948, signerad 2/20.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stig Blomberg, terrakotta. Skulptur. Signerad.
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lage Lindell, gouache, signerad.
3 333 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Tang Da Wu, tusch och akvarell, signerad och daterad -87.
1 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Lage Lindell, krita/pastell på papper, signerad LL.
2 222 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Edward Charles Barnes , olja på duk, monogramsignerad.
3 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, olja på pannå.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Täbris Signerad, ca 393 x 289 cm.
5 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Tom Dixon, taklampa, "Copper Shade", 2000-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sten Eklund, akvarell, signerad SE.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, rölakan, ca 170 x 116-118 cm, Sverige.
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Karmstolar, 3 st, 1900-talets andra hälft.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, tuftad, 447 x 298 cm.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Saltkar samt skål, silver, Moskva, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, samtida.
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Omega, armbandsur, 35 mm.
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Collier 18K guld.
23 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Armband 18K guld.
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Armband 18K guld.
46 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Collier cordel 18K guld och vitguld.
32 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Ett par örhängen 18K guld.
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Bottega Veneta, portfölj.
4 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Lars Lerin, träsnitt, 1986, signerad 159/280.
7 300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Carl Abraham Rothstén, olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Birger Simonsson, olja på duk. Daterad 1930 a tergo.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, färglitografi, signerad 45/155.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Madeleine Pyk, gouache.
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Kina, ca 123 x 189 cm.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Olson, gouache på papper, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Carl Gunne, olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Buddha, Thailand, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK