598 föremål
Matta, Kelim, ca 346 X 258 cm.
6 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Hermès, scarf, "Etendards et Bannieres".
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Collier, 18K vitguld, Balestra.
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Isfahan part silk, ca 310 X 204 cm.
27 500 SEK
Utropspris
45 000 SEK
Jan Håfström, färglitografi, 2003, signerad 508/2000.
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carmoséring med briljantslipade diamanter.
5 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Johannes Andersen, soffbord, CFC, Silkeborg.
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordspendyl, Frankrike, sent 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslampor, ett par, cloisonné, Kina, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hella Jongerius, soffa, "Polder XL", Vitra.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Bordslampa / Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
1 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Monterbord, 1900-talets början.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ring, vitguld med diamanter.
2 800 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Skåp, Jugend, 1900-talets början.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, silke, Kina, ca 273 x 188 cm.
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Collier, 18K guld, treradigt.
23 400 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad 1/50.
4 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, funkis, 1930/40-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fohundar, 4 par, porslin. Kina, 1900-tal.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, England, omkring 1800.
350 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Kina, ca 396 x 303 cm.
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstol, "Primum", Bent Hansen, Danmark.
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hans Stoltenberg-Lerche, skulptur, signerad.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ring, med briljantslipad diamant 0,25 ct.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pierre Sindre, karmstol, "Vienna", Källemo.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Collier, 18K guld, doserat.
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Dulong, örhängen, 18K guld.
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Hamadan, ca 320 x 110 cm.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Emmanuel Villanis, skulptur, brons, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunnar Cyrén, Orrefors, Vinglas, 10 st, modell "Garbo".
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivbord, barockstil, sent 1800-tal.
6 299 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Armband, 18K guld, bred x-länk.
26 050 SEK
Utropspris
27 000 SEK