Madeleine Pyk – en samling F769

1013 föremål
Susan Weil, "Star Fold".
2 tim 15m
Susan Weil, "Star Fold".
8 433 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, ca 360 x 270 cm.
2 tim 21m
5 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
2 tim 23m
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, Hamadan, ca 492 x 110 cm.
2 tim 29m
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, diameter ca 241 cm.
2 tim 39m
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ylva Ceder, Interiör.
2 tim 55m
Ylva Ceder, Interiör.
5 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Per B. Sundberg, Utan titel.
2 tim 57m
Per B. Sundberg, Utan titel.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Kelim, Marocko design, ca 287 x 204 cm.
2 tim 59m
1 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Skänk, omkring 1900.
3 tim 3m
Skänk, omkring 1900.
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Olson, Utan titel.
3 tim 7m
Bengt Olson, Utan titel.
3 058 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets början.
3 tim 11m
Byrå, 1900-talets början.
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
3 tim 13m
Matbord, 1950/60-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, Swedish Modern, 1940-tal.
3 tim 15m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, England, 1800-tal.
3 tim 17m
Byrå, England, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Twan Janssen, Untitled.
3 tim 19m
Twan Janssen, Untitled.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa, 1950-60-tal.
3 tim 21m
Vägglampa, 1950-60-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fartygsmodell, 1900-tal.
3 tim 27m
Fartygsmodell, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
3 tim 31m
Slagbord, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
3 tim 33m
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, Staden.
3 tim 43m
Madeleine Pyk, Staden.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
3 tim 51m
Yrjö Edelmann, Utan titel.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Meshed, ca 372 x 290 cm.
3 tim 55m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, 1900-tal.
3 tim 57m
Bord, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
3 tim 59m
Slagbord, 1800-tal.
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
4 tim 1m
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, Damporträtt.
4 tim 7m
1 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft.
4 tim 27m
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Marocko, ca. 289 x 208 cm.
4 tim 31m
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
4 tim 33m
Slagbord, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca. 340 x 242 cm.
4 tim 37m
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
4 tim 47m
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
3 269 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, "Mina modeller".
5 tim 1m
Anders Zorn, "Mina modeller".
9 500 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Matta, gallerimodell, Hamadan, 380 x 120 cm.
5 tim 3m
1 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
5 tim 9m
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bokhylla med skåp.
5 tim 21m
Bokhylla med skåp.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Isaac Grünewald, "På terrassen".
5 tim 25m
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Louis Vuitton, "Monceau", väska.
5 tim 31m
3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bord, 1800-tal.
5 tim 35m
Bord, 1800-tal.
1 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, 345 x 246 cm.
5 tim 43m
Matta, Keshan, 345 x 246 cm.
6 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK