1212 föremål
Håkan Urdell, soffa, "Stockholm" Fogia.
2 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, 1960-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnar Nylund, vaser, 3 st, stengods, Rörstrand.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, kelim, ca 297 x 210 cm.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Gallerimatta, slätväv, ca 393 x 80 cm.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, sengustaviansk, omkring år 1800.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Lennart Jirlow, färglitografi, 1967, signerad 225/350.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordsur, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
2 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Yrjö Edelmann, färglitografi, signerad HC.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Nain, part silk, 9 LAA, ca 242 x 170 cm.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Byrå, Nyrenässans, omkring år 1900.
5 212 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Ghom, ca 207 x 146 cm.
3 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Matta, kelim, ca 297 x 213 cm.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Sarouk, ca 280 x 210 cm.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Kashgai, ca 310 x 222 cm.
6 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Muminfigur, Atelier Fauni, Finland, 1950/60-tal.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, senbarock, 1700-talets mitt.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
William Anderson Coffin. Signerad. Duk 51 x 76,5 cm.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Wargh, akvarell, signerad och daterad 2000.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1700-tal.
9 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lars Jonsson, färglitografi, signerad, EA.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, Sverige, 1960-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrin, barockstil, 1800-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Nain, part silk, 9 LAA 410 x 300 cm.
13 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Matta, slätväv, ca 295 x 257 cm.
2 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Gallerimatta, kelim, ca 301 x 85 cm.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, kelim, ca 344 x 259 cm.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, semiantik, Ardabil, ca 169 x 120 cm.
3 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Keshan, ca 370 x 267 cm.
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Nain, part silk, 9 LAA, 215 x 125 cm.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Keshan, ca 310 x 200 cm.
1 100 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Keshan, ca 425 x 304 cm.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, kelim, ca 228 x 170 cm.
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Kuddfodral, 6 st, Kelim, Anatoliska, ca 40 x 40 cm.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
1 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1913-14, signerad med blyerts.
10 600 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Philip von Schantz, akvarell, signerad och daterad -91.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Blombord, jugend, 1900-talets första hälft.
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Brandt, olja på duk, signerad C Brandt.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Clubfåtöljer, ett par, 1900-talets andra hälft.
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Per Ekström, olja på duk, signerad.
28 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Matta, Moud, 320 x 220 cm .
1 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Sängbord, ett par, 1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1930-40-tal.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Meshed, signerad, ca 475 x 300 cm.
2 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, Orientalisk, ca 295 x 195 cm.
4 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Keshan, ca 350 x 248 cm.
3 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Flamländsk skola, 1600-tal, olja på pannå.
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1903, signerad med blyerts.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-talets första hälft.
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Josef Frank, blombord, modell 942, Svenskt Tenn.
11 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Erik Wørtz, sidobord, "Novett", Ikea.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, Afghan, ca 485 x 87 cm.
2 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, kelim, ca 402 x 295 cm.
10 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Emil Barbarini, olja på pannå, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Biblioteksstege, 1900-talets andra hälft.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK