1178 föremål
Bokhylla, 1900-talets mitt.
4 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matbord, 1960-tal.
10 625 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmstolar, ett par, 1900-talets första hälft.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skänk, sent 1800-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtöljer, ett par, rokokostil, 1900-talets slut.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hiroshi Sugimoto, offset, osignerad, numrerad 335.
7 250 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sideboard, 1900-talets andra hälft.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skål, porslin. Sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Mahal, ca 337 x 228 cm.
4 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Matta, Figural Meshed, signerad, ca 285 x 197 cm.
3 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Sarouk, ca 236 x 152 cm.
3 203 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Sarouk, ca 292 x 204 cm.
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Vilfåtölj, rotting, 1900-tal.
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord, ett par, tidigt 1900-tal.
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pottskåp, 1900-talets första hälft.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca 405 x 302 cm.
6 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Figural Kashmar, ca 295 x 201 cm.
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Byrå, sengustaviansk, tidigt 1800-tal.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, omkring år 1900.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, omkring år 1900.
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Chanel, brosch., 2010.
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Chanel, clutch, 2010.
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Arne Norell, soffa, Norell Möbel AB.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Gripsholm, 2000-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Armband, treradig med korall samt guld.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ragnar Person, pastell, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Antoni Tàpies, färglitografi, 1973, signerad J.
1 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Omega, Seamaster, armbandsur, 35 mm.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Wibeke Beck-Friis, textilcollage, signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ole Wanscher, soffbord, Danmark, 1960-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TOD'S, väska.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wiwen Nilsson, brosch, silver, trana.
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Peter Dahl, färglitografi, signerad.
3 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Fekner, skulptur, troligen från 1983/84.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Martin Wickström, giclée, signerad 2/30.
1 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Yrjö Edelmann, färglitografi, 1991, signerad EA XX/XXXVI.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvur, Västerbotten, daterat 1772.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mulberry, väska.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fotpall, 1960-tal.
3 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, Sverige, 1800-talets första hälft.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, art déco, 1930-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kista, allmoge, Skåne, daterad 1848.
2 566 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oscar Reutersvärd, tusch på japanpapper, signerad.
2 220 SEK
Utropspris
2 500 SEK