Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
20 föremål
Nino Longobardi, Dödskalle.
14 tim 9m
Nino Longobardi, Dödskalle.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sorin Dumitrescu, "Crossroads".
14 tim 43m
Sorin Dumitrescu, "Crossroads".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Petter Zennström, "Två".
16 tim 51m
Petter Zennström, "Två".
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Rune Hagberg, "Objekt".
17 tim 29m
Rune Hagberg, "Objekt".
Aktuellt bud
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
1d 16 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Linn Fernström, "Livsdragkamp".
2d 16 tim
Linn Fernström, "Livsdragkamp".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Hannu Väisänen, Utan titel.
2d 17 tim
Hannu Väisänen, Utan titel.
Aktuellt bud
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Louise Fenger-Krog, "Gläntan".
4d 12 tim
Louise Fenger-Krog, "Gläntan".
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stig Sjölund, "Reportage".
4d 12 tim
Stig Sjölund, "Reportage".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AKAY, "Pleasure".
5d 9 tim
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Lerin, "Stockholms Slott".
5d 9 tim
Lars Lerin, "Stockholms Slott".
Aktuellt bud
18 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Ann-Marie Bäck, "Sommartid".
5d 9 tim
Ann-Marie Bäck, "Sommartid".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carin Bengts, Gula blommor.
5d 11 tim
Carin Bengts, Gula blommor.
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
600 EUR
Jan Kenneth Weckman, Utan titel.
5d 12 tim
Jan Kenneth Weckman, Utan titel.
Aktuellt bud
250 EUR
Utropspris
400 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.