Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

153 föremål
Ulla & Gustav Kraitz, skålfat, stengods.
13 tim 40m
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
14 tim
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1930/40-tal.
16 tim 52m
Byrå, 1930/40-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
17 tim 10m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordsur, Imhof, 1900-talets mitt.
18 tim 8m
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
1d 15 tim
Soffa, R.O.O.M.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
1d 15 tim
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
1d 16 tim
Soffbord, 1970-tal.
4 644 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Italien, 1960-tal.
3d 15 tim
Taklampa, Italien, 1960-tal.
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
3d 15 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
3d 17 tim
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
3d 18 tim
Wilke Adolfsson, vas, graal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, Bergboms.
4d 11 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK