Kan inte nå servern

Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Under vår kategori Design finner du allt från moderna klassiker till föremål av kända skandinaviska och internationella formgivare och möbeltillverkare. Vi får löpande in design inom alla kategorier såsom möbler, glas, belysning, keramik, silver och inom ett flertal olika tidsepoker – från omkring 1900 och fram till idag. Inred vackert... Läs mer

 
49 föremål
Skåp  1900-talets mitt.
3d 11 tim
Skåp 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
2d 8 tim
Taklampa, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
470 EUR
Utropspris
600 EUR
Stol, 1900-talets första hälft.
2d 8 tim
Stol, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
120 EUR
Utropspris
250 EUR
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
1d 10 tim
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
38 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.