Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

15 föremål
Bestick, 21 st, silver, 1900-tal.
5d
4 201 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bestick, 10 st, silver, mestadels rokokostil, 1900-tal.
5d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bestick, 34 st, silver, mestadels Estland.
5d
11 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK