Kan inte nå servern

Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

 
28 föremål
Bernard Halck, bägare, silver, Halmstad 1765.
5d
Bernard Halck, bägare, silver, Halmstad 1765.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Conrad Heitmüller, bägare, silver, Nyköping, 1741.
5d
Conrad Heitmüller, bägare, silver, Nyköping, 1741.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.