Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

35 föremål
Skål på fot, silver, GAB, Stockholm 1928.
11 tim 40m
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Silver, 5 delar, 1900-tal.
1d 9 tim
Silver, 5 delar, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John King, mugg, silver, London, England 1774.
10 tim
3 450 SEK
Utropspris
6 000 SEK