Kan inte nå servern

Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

 
15 föremål
Skål på fot, silver, GAB, Stockholm 1928.
5d 2 tim
Skål på fot, silver, GAB, Stockholm 1928.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John King, mugg, silver, London, England 1774.
5d
John King, mugg, silver, London, England 1774.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bägare, silver, GAB, Stockholm, 1945.
6d
Bägare, silver, GAB, Stockholm, 1945.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.