Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

15 föremål
Bricka, silver, Kultakeskus, Tavastehus 2008.
6d
1 494 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Fat, ett par, silver, Åbo 1938.
7d
920 EUR
Utropspris
700 EUR
Luktdosa, silver, troligen Danmark 1800-tal.
5d 20 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Silver, 3 delar, Sverige.
2d 23 tim
Silver, 3 delar, Sverige.
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK