Klockor och ur

På Bukowskis klockavdelning finner du kvalitetsklockor från världskända urmakare såsom Rolex, Omega, Cartier, Audemars Piguet och Patek Philippe samt unika samlarobjekt och äldre vintageur. Urets bakgrund är lång och likt sin mekanik, full med många olika komponenter. I denna kategori erbjuds klockor i ett varierande prisspann där kvalité är den... Läs mer

56 föremål
Box till Rolex.
4d
Box till Rolex.
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Armbandsur, 18K guld, Facit, 18,5 mm.
22 tim 43m
14 780 SEK
Utropspris
11 000 SEK
Fickur, savonett, 14K guld, 51 mm.
22 tim 23m
13 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Golvur, 1700-1800-tal.
1d 18 tim
Golvur, 1700-1800-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eterna, armbandsur, 33,5 mm.
4d 20 tim
Eterna, armbandsur, 33,5 mm.
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordspendyl, 1800-talets slut.
4d 20 tim
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, armbandsur, 35 mm.
3d 17 tim
Omega, armbandsur, 35 mm.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tissot, armbandsur, 18K guld, 17 mm.
4d 20 tim
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Bordsur, Imhof, 1900-talets mitt.
29m 32s
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK