Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
13 föremål
Victor Vasarely, färgseriegrafi, utan titel.
3d 11 tim
Victor Vasarely, färgseriegrafi, utan titel.
Aktuellt bud
950 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
15 tim 47m
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rolf Hanson, "Happy Sad".
3d 11 tim
Rolf Hanson, "Happy Sad".
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
3d 13 tim
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ola Billgren, stilleben.
6d 14 tim
Ola Billgren, stilleben.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Philip von Schantz, "Röda druvor".
13 tim 23m
Philip von Schantz, "Röda druvor".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AKAY, Reason for Living.
5d 11 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eva Löfdahl, utan titel.
6d 15 tim
Eva Löfdahl, utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
6d 13 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.