Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
17 föremål
Ola Billgren, stilleben.
2d 18 tim
Ola Billgren, stilleben.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Eva Löfdahl, utan titel.
2d 18 tim
Eva Löfdahl, utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AKAY, Reason for Living.
1d 14 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Franco Costa, "Stand by to luff up".
3d 19 tim
Franco Costa, "Stand by to luff up".
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Camilla Pyk, utan titel.
4d 15 tim
Camilla Pyk, utan titel.
Aktuellt bud
666 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Philip von Schantz, "Röda druvor".
4d 14 tim
Philip von Schantz, "Röda druvor".
Aktuellt bud
1 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
5d 14 tim
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
15 tim 9m
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
2d 17 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.