Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
25 föremål
Lennart Jirlow, Vid växthuset.
5d
Lennart Jirlow, Vid växthuset.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lennart Jirlow, Bokhandlaren.
4d 23 tim
Lennart Jirlow, Bokhandlaren.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, "I ateljén".
5d 1 tim
Madeleine Pyk, "I ateljén".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
James Coignard, Utan titel.
6d 4 tim
James Coignard, Utan titel.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lennart Jirlow, Cyklisten.
5d
Lennart Jirlow, Cyklisten.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Niki de Saint Phalle, "You made me discover".
2d 1 tim
Niki de Saint Phalle, "You made me discover".
Aktuellt bud
5 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
2d
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Aktuellt bud
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
2d 3 tim
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
3d 5 tim
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
2d 1 tim
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
6d 3 tim
Peter Dahl, Tre gracer.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, Utan titel.
20 tim 58m
Enrico Baj, Utan titel.
Aktuellt bud
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Makode Linde, "Gustav V".
22m 30s
Makode Linde, "Gustav V".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AKAY, "Pleasure".
19 tim 33m
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rolf Hanson, "Happy Sad".
6d 1 tim
Rolf Hanson, "Happy Sad".
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Linn Fernström, "Prata bubbla".
1 tim 2m
Linn Fernström, "Prata bubbla".
Aktuellt bud
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.