Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
9 föremål
Anders Zorn, "Dalarö".
13 tim 40m
Anders Zorn, "Dalarö".
Aktuellt bud
350 EUR
Utropspris
500 EUR
Anders Zorn, "Byst".
13 tim 28m
Anders Zorn, "Byst".
Aktuellt bud
390 EUR
Utropspris
400 EUR
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
13 tim 34m
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
Aktuellt bud
220 EUR
Utropspris
300 EUR
Hannu Väisänen, Utan titel.
1d 12 tim
Hannu Väisänen, Utan titel.
Aktuellt bud
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Hannu Väisänen, Utan titel.
2d 13 tim
Hannu Väisänen, Utan titel.
Aktuellt bud
270 EUR
Utropspris
300 EUR
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
5d 12 tim
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
Aktuellt bud
120 EUR
Utropspris
250 EUR
Georges Braque, "Ciel Gris II".
13 tim 46m
Georges Braque, "Ciel Gris II".
Aktuellt bud
300 EUR
Utropspris
400 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.