Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
19 föremål
Ola Billgren, "By".
3d 15 tim
Ola Billgren, "By".
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Na Wei, "The Bamboo and Rock Landscape" 2018.
20 tim 49m
Na Wei, "The Bamboo and Rock Landscape" 2018.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Arne Jones, Utan titel.
1d 18 tim
Arne Jones, Utan titel.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jules Schyl, litografier, 3 st.
1d 19 tim
Jules Schyl, litografier, 3 st.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
1d 19 tim
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
4d 20 tim
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
Aktuellt bud
200 EUR
Utropspris
300 EUR
Zao Wou-ki, Composition.
5d 19 tim
Zao Wou-ki, Composition.
Aktuellt bud
26 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Eva Löfdahl, utan titel.
4d 21 tim
Eva Löfdahl, utan titel.
Aktuellt bud
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Päivi Lempinen, Tält.
1d 14 tim
Päivi Lempinen, Tält.
Aktuellt bud
50 EUR
Utropspris
200 EUR
Hannu Väisänen, Utan titel.
5d 18 tim
Hannu Väisänen, Utan titel.
Aktuellt bud
120 EUR
Utropspris
250 EUR
Ola Billgren, litografier, 2 st.
21 tim 11m
Ola Billgren, litografier, 2 st.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hannu Väisänen, Utan titel.
6d 19 tim
Hannu Väisänen, Utan titel.
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
300 EUR
"Maisema-aihe" (Landskapmotiv).
1d 15 tim
"Maisema-aihe" (Landskapmotiv).
Aktuellt bud
120 EUR
Utropspris
250 EUR
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
2d 20 tim
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
Aktuellt bud
820 EUR
Utropspris
800 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.