Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
17 föremål
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
16 tim 11m
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
16 tim 27m
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
17 tim 53m
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AKAY, Reason for Living.
1d 17 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
2d 18 tim
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
6d 16 tim
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Aktuellt bud
7 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Lars Jonsson, Två fåglar.
6d 18 tim
Lars Jonsson, Två fåglar.
Aktuellt bud
200 EUR
Utropspris
300 EUR
Kuutti Lavonen, "Aeda".
6d 19 tim
Kuutti Lavonen, "Aeda".
Aktuellt bud
570 EUR
Utropspris
600 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.