Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
40 föremål
Nick Alm, "Kaféscen".
2d 16 tim
Nick Alm, "Kaféscen".
Aktuellt bud
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
James Coignard, Svart fågel.
18 tim 12m
James Coignard, Svart fågel.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ola Billgren, "Bildstod IV".
17 tim 50m
Ola Billgren, "Bildstod IV".
Aktuellt bud
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Jones, Utan titel.
5d 15 tim
Arne Jones, Utan titel.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
6d 17 tim
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
Aktuellt bud
690 EUR
Utropspris
800 EUR
Roberto Matta, Komposition.
2d 15 tim
Roberto Matta, Komposition.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Zao Wou-ki, Composition.
12 tim 48m
Zao Wou-ki, Composition.
Aktuellt bud
27 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Jean (Hans) Arp, Komposition.
12 tim 20m
Jean (Hans) Arp, Komposition.
Aktuellt bud
400 EUR
Utropspris
500 EUR
Peter Dahl, Tre gracer.
3d 18 tim
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ernst Billgren, Utan titel.
2d 16 tim
Ernst Billgren, Utan titel.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lotte Laserstein, Traute.
4d 16 tim
Lotte Laserstein, Traute.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
1d 12 tim
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Ola Billgren, litografier, 2 st.
4d 18 tim
Ola Billgren, litografier, 2 st.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
2d 15 tim
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Na Wei, "The Bamboo and Rock Landscape" 2018.
4d 18 tim
Na Wei, "The Bamboo and Rock Landscape" 2018.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
2d 18 tim
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
5d 15 tim
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Günter Frühtrunk, "Staccato".
5d 14 tim
Günter Frühtrunk, "Staccato".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Enrico Baj, Utan titel.
2d 16 tim
Enrico Baj, Utan titel.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
5d 17 tim
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.