Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
13 föremål
Victor Vasarely, färgseriegrafi, utan titel.
4d 13 tim
Victor Vasarely, färgseriegrafi, utan titel.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
16 tim 10m
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Franco Costa, "Stand by to luff up".
17 tim 56m
Franco Costa, "Stand by to luff up".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
14 tim 22m
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
1d 18 tim
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rolf Hanson, "Happy Sad".
4d 14 tim
Rolf Hanson, "Happy Sad".
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Philip von Schantz, "Röda druvor".
1d 15 tim
Philip von Schantz, "Röda druvor".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
4d 16 tim
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AKAY, Reason for Living.
6d 13 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.