Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
40 föremål
AKAY, "Pleasure".
5d 13 tim
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
6d 18 tim
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
6d 19 tim
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
Aktuellt bud
1 111 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Young, Sultan Selim Khan I.
1d 20 tim
John Young, Sultan Selim Khan I.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
John Young, Sultan Soliman Khan I.
4d 18 tim
John Young, Sultan Soliman Khan I.
Aktuellt bud
3 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Stjärnan".
1d 18 tim
Carl Johan De Geer, "Stjärnan".
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Victor Vasarely, "Louisiana 4".
20 tim 1m
Victor Vasarely, "Louisiana 4".
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Madeleine Pyk, Utan titel.
20 tim 11m
Madeleine Pyk, Utan titel.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Makode Linde, "Gustav V".
4d 18 tim
Makode Linde, "Gustav V".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Max Ernst, "Oiseau vierge".
4d 15 tim
Max Ernst, "Oiseau vierge".
Aktuellt bud
1 234 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bengt Lindström, Utan titel.
18 tim 41m
Bengt Lindström, Utan titel.
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PG Thelander,  "Potatis & hand".
18 tim 33m
PG Thelander, "Potatis & hand".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
6d 21 tim
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Christmas Goat".
21 tim 29m
Yrjö Edelmann, "Wrapped Christmas Goat".
Aktuellt bud
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Christmas Tree".
21 tim 59m
Yrjö Edelmann, "Wrapped Christmas Tree".
Aktuellt bud
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Antoni Clavé, Utan titel.
4d 16 tim
Antoni Clavé, Utan titel.
Aktuellt bud
1 005 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
1d 20 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.