Ei yhteyttä palvelimeen

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
33 Esinettä
AKAY, "Pleasure".
3p 12 h
AKAY, "Pleasure".
Tarjottu
1 300 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
4p 18 h
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Tarjottu
300 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
4p 19 h
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
Tarjottu
2 600 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
John Young, Sultan Suleiman Khan I.
2p 17 h
John Young, Sultan Suleiman Khan I.
Tarjottu
3 500 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
Peter Dahl, Untitled.
6p 18 h
Peter Dahl, Untitled.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
7p 19 h
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
Tarjottu
383 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
Madeleine Pyk, "I ateljén".
7p 19 h
Madeleine Pyk, "I ateljén".
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
4p 21 h
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Max Ernst, "Oiseau vierge".
2p 15 h
Max Ernst, "Oiseau vierge".
Tarjottu
1 234 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
Makode Linde, "Gustav V".
2p 17 h
Makode Linde, "Gustav V".
Tarjottu
2 400 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
Antoni Clavé, Untitled.
2p 16 h
Antoni Clavé, Untitled.
Tarjottu
1 005 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Tilaa uutiskirjeemme
Pysy ajan tasalla huutokaupoistamme, näyttelyistämme sekä taide- ja designmaailman uutisista.