Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
33 föremål
AKAY, "Pleasure".
3d 12 tim
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
4d 17 tim
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
4d 18 tim
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
Aktuellt bud
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Young, Sultan Soliman Khan I.
2d 17 tim
John Young, Sultan Soliman Khan I.
Aktuellt bud
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Peter Dahl, Utan titel.
6d 17 tim
Peter Dahl, Utan titel.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
7d 18 tim
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
Aktuellt bud
383 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
4d 20 tim
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Ernst, "Oiseau vierge".
2d 14 tim
Max Ernst, "Oiseau vierge".
Aktuellt bud
1 234 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Makode Linde, "Gustav V".
2d 16 tim
Makode Linde, "Gustav V".
Aktuellt bud
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Antoni Clavé, Utan titel.
2d 15 tim
Antoni Clavé, Utan titel.
Aktuellt bud
1 005 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.