Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

129 föremål
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
1d 20 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
1d 22 tim
38 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
2d 19 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hallmöbel 2 dlr Luxus sent 1900-tal.
2d 20 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
3d 21 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, ett par, Minotti.
3d 22 tim
Soffbord, ett par, Minotti.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp  1900-talets mitt.
3d 23 tim
Skåp 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Slettvoll, Norge.
4d 19 tim
Soffa, Slettvoll, Norge.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj med fotpall, Jio Möbler.
4d 19 tim
500 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
4d 19 tim
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
4d 19 tim
400 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Soffa, Jio Möbler.
4d 20 tim
Soffa, Jio Möbler.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
Soffa, "Charles", Jio möbler, samtida.
4d 20 tim
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
5d 19 tim
1 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffa, Jio Möbler.
5d 19 tim
Soffa, Jio Möbler.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
5d 19 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal.
5d 20 tim
Sideboard, 1950/60-tal.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK