Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

143 föremål
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
2d 3 tim
12 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Jens Juul Eilersen, soffa, "Loft".
7 tim 9m
7 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, "Charles", Jio möbler, samtida.
1d 4 tim
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
4 tim 53m
Vitrinskåp, samtida.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord, ett par, Minotti.
7 tim 13m
Soffbord, ett par, Minotti.
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, Sverige, 1930-tal.
5d 5 tim
Spegel, Sverige, 1930-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj med fotpall, Jio Möbler.
1d 4 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
4d 7 tim
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sideboard, 1950/60-tal.
2d 4 tim
Sideboard, 1950/60-tal.
2 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord, samtida.
2d 23 tim
Soffbord, samtida.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
5 tim 23m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, "Metropolitan", JIO Möbler.
1d 3 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Alvar Aalto, bord, modell 90 A, Artek.
2d 23 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp  1900-talets mitt.
7 tim 33m
Skåp 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, ett par, "Bellagio", Minotti, 2000-tal.
7 tim 23m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK