Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

131 föremål
Soffa, Jio Möbler.
1d 23 tim
Soffa, Jio Möbler.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
1d 22 tim
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, Jio Möbler.
2d 22 tim
Soffa, Jio Möbler.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
Fåtölj med fotpall, Jio Möbler.
1d 22 tim
500 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
23 tim 50m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
2d 22 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, "Metropolitan", JIO Möbler.
1d 21 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
23 tim 20m
Vitrinskåp, samtida.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
5d 1 tim
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jens Juul Eilersen, soffa, "Loft".
1d 1 tim
7 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Spegel, Sverige, 1930-tal.
6d
Spegel, Sverige, 1930-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, samtida.
3d 18 tim
Soffbord, samtida.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
2d 22 tim
12 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.
3d
470 EUR
Utropspris
250 EUR
Soffbord, District 8, Vietnamn, samtida.
3d
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
1d 22 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Soffa, Howardmodell, Englesson, 2000-tal.
3d
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp  1900-talets mitt.
1d 2 tim
Skåp 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barskåp, 1900-talets mitt.
6d
Barskåp, 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
3d
320 EUR
Utropspris
250 EUR
Sideboard, 1950/60-tal.
2d 23 tim
Sideboard, 1950/60-tal.
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, "Charles", Jio möbler, samtida.
1d 23 tim
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK