Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

81 föremål
Soffa, 1900-talets andra hälft.
3 tim 58m
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, "Abisko", Mavis, samtida.
1d
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
2d 8 tim
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
3d 4 tim
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Åke Nilsson, soffa, "Roma", Dux 1970-tal.
3d 6 tim
12 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
3d 7 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
4d 6 tim
Soffa, R.O.O.M.
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
4d 6 tim
1 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
4d 7 tim
Soffbord, 1970-tal.
3 533 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
6d 6 tim
3 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
6d 8 tim
5 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK