Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

105 föremål
Soffbord, 1970-tal.
7d
Soffbord, 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, samtida.
2d 2 tim
Soffbord, samtida.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
6d 1 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
6d 23 tim
Soffa, R.O.O.M.
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
2 tim 5m
40 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft.
2d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
5d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, "Abisko", Mavis, samtida.
3d 18 tim
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
5d 22 tim
2 951 SEK
Utropspris
3 000 SEK