Kan inte nå servern

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Att ha olika belysningspunkter i hemmet skapar både harmoni och stämning – likväl förhöjer de hela intrycket. Lampan är lika mycket en egen möbel som allt annat i ditt hem då den skapar välmående och underlättar livet i hemmet. Bukowskis online-auktion har ett unikt urval av armaturer för just detta... Läs mer

Föremål i fokus
 
56 föremål
Bordslampa.
2d
Bordslampa.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-tal.
20 tim 26m
Taklampa, 1900-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Appliquer, ett par, 1900-tal.
3d
Appliquer, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslystrar, ett par, 1800-tal.
20 tim 42m
Bordslystrar, ett par, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Appliquer ett par Louis XV-stil 1900-tal.
5d 23 tim
Appliquer ett par Louis XV-stil 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.