Kan inte nå servern

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Att ha olika belysningspunkter i hemmet skapar både harmoni och stämning – likväl förhöjer de hela intrycket. Lampan är lika mycket en egen möbel som allt annat i ditt hem då den skapar välmående och underlättar livet i hemmet. Bukowskis online-auktion har ett unikt urval av armaturer för just detta... Läs mer

 
30 föremål
Taklampa, Italien, 1960-tal.
6d 5 tim
Taklampa, Italien, 1960-tal.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampa, Murano, Italien, samtida.
2d 7 tim
Vägglampa, Murano, Italien, samtida.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
7 500 SEK
Oi Soi Oi, taklampa, "Indochina umbrella".
1d
Oi Soi Oi, taklampa, "Indochina umbrella".
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, Bergboms.
3 tim 40m
Bordslampor, ett par, Bergboms.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.