Kan inte nå servern

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Att ha olika belysningspunkter i hemmet skapar både harmoni och stämning – likväl förhöjer de hela intrycket. Lampan är lika mycket en egen möbel som allt annat i ditt hem då den skapar välmående och underlättar livet i hemmet. Bukowskis online-auktion har ett unikt urval av armaturer för just detta... Läs mer

Föremål i fokus
 
60 föremål
Taklampa, 1900-tal.
1 tim 27m
Taklampa, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa.
1d 5 tim
Bordslampa.
Aktuellt bud
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.
2d
Taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oljelampa Sineumbralampa, 1800-tal.
1d 1 tim
Oljelampa Sineumbralampa, 1800-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslystrar, ett par, 1800-tal.
1 tim 43m
Bordslystrar, ett par, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.