Kan inte nå servern

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Att ha olika belysningspunkter i hemmet skapar både harmoni och stämning – likväl förhöjer de hela intrycket. Lampan är lika mycket en egen möbel som allt annat i ditt hem då den skapar välmående och underlättar livet i hemmet. Bukowskis online-auktion har ett unikt urval av armaturer för just detta... Läs mer

 
30 föremål
Takkrona, 1900-talets början.
4d 11 tim
Takkrona, 1900-talets början.
Aktuellt bud
3 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets mitt.
12 tim 15m
Vägglampor, ett par, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ampel, 1800-talets slut, Nyrokoko.
12 tim 19m
Ampel, 1800-talets slut, Nyrokoko.
Aktuellt bud
450 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft.
15 tim 1m
Golvlampa, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.