Diverse

61 föremål
Eldhundar, ett par, 1900-talets andra hälft.
6 tim 26m
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dörr, allmoge, Dalarna, omkring 1800.
10 tim 8m
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Trappstänger 20 st, 1920/30-tal.
1d 6 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsurnor ett par 1900-tal gjutjärn.
2d 12 tim
6 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Rolf Swedberg, ”Mor och barn”.
3d 7 tim
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slädprydnad, allmoge, 1800-tal.
3d 7 tim
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Läslampa, 1800 talets första hälft.
3d 8 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegellampetter, ett par, tenn, 1920/30-tal.
3d 9 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, tenn, Sverige, 1935.
3d 9 tim
Spegel, tenn, Sverige, 1935.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Brevskåp Art Deco 1900-talets första hälft.
3d 12 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vinkylare, nysilver, samtida.
5d 3 tim
Vinkylare, nysilver, samtida.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Hjalmar Norrström, ytterfoder, jugend.
5d 11 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Figuriner, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
6d 10 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK