Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

55 föremål
Dosa, silver, St Petersburg 1845.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Koppar med fat, ett par, silver, 1800-tal.
2 160 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar, ett par, silver, London, England, 1879.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bricka, silver, kontrollstämplad CF Heise, Danmark 1927.
4 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Chokadkanna silver Chester 1908.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK