"L'oiseau destructeur"
Färgetsning, akvatint och karborundum, 1969, signerad med blyerts 32/75, tryckt hos Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris. Bladstorlek 72,5 x 93,7 cm (Chiffon de Mandeure).
Smärre missfärgning längs högra marginalen.
Dupin 512.