586
264099

PRYDNADSSKÖLD. Troligen av Hjalmar Norrström, Eskilstuna 1800-talets slut.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 580 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
15 500 SEK

Etsat, graverat och blånerat stål med förgyllda partier. Rik dekor av Justitia, Medusahuvud och fabeldjur. Höjd 87, bredd 69 cm.

Ställvis anlupen.