258
1105125

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
11 000 - 16 500 SEK
1 060 - 1 600 USD
Klubbat pris
1 100 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

Bokhylla, 1940-tal.

Vitmålade metallväggfästen med justerabara hyllplan i furu. Höjd 180 cm. Hyllornas längd 90 cm. Djup 29 cm.

Proveniens

Gunnel Nyman.

"Gunnel Nyman, Beauty Captured in Glass". Utgivare The Finnish Glass Museum, 2009. Sid. 54.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1059. Ding, tripod, brons. Song/Mingdynastin.
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK