1733 föremål
Matta, Kelim, ca. 242 x 176 cm.
2m 38s
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
David Rosén, matbord "Napoli" 1900-talets mitt.
4m 38s
5 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Piedestal, samtida tillverkning.
6m 38s
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, 1900-talets mitt.
8m 38s
Soffa, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
12m 38s
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Axel Andreas Lundberg, "Betty 11:08".
16m 38s
6 400 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Vägglampa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
18m 38s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vas, Japan, 1900-tal.
20m 38s
Vas, Japan, 1900-tal.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skålfat, Meissen, 1900-tal.
22m 38s
Skålfat, Meissen, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Värja, svensk, för ämbetsman, 1800-tal.
32m 38s
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, sent 1800-tal.
40m 38s
Bord, sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, tidigt 1900-tal.
44m 38s
Skrivbord, tidigt 1900-tal.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jens Juul Eilersen, soffa, modell "903", Juul.
46m 38s
6 570 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bord, omkring 1900.
48m 38s
Bord, omkring 1900.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, "Non violence".
50m 38s
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Erté, "Alcazar de Paris".
52m 38s
Erté, "Alcazar de Paris".
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klaffbord, omkring 1900.
54m 38s
Klaffbord, omkring 1900.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Postfack, omkring 1900.
58m 38s
Postfack, omkring 1900.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
1 tim
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Curt Peters, "Gröna Lunds Tivoli".
1 tim 2m
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gucci, armbandsur, 26 mm.
1 tim 4m
Gucci, armbandsur, 26 mm.
50 EUR
Utropspris
400 EUR
Jonas Heiska, Fiskestund.
1 tim 14m
Jonas Heiska, Fiskestund.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Gucci, väska, "Swing Tote".
1 tim 18m
Gucci, väska, "Swing Tote".
590 EUR
Utropspris
500 EUR
Bulgari, armbandsur, 26 mm.
1 tim 26m
Bulgari, armbandsur, 26 mm.
300 EUR
Utropspris
550 EUR
Outi Heiskanen, "Mietiskelijät".
1 tim 28m
170 EUR
Utropspris
300 EUR
Dimitri Omersa & Co, fotpall, 1900-talets mitt.
1 tim 46m
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Affärsskylt 1900-talets mitt.
1 tim 48m
Affärsskylt 1900-talets mitt.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunilla Mann, "En varm julidag i Knäbäckshusen".
1 tim 50m
3 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Carl Trägårdh, Ko på äng.
1 tim 52m
Carl Trägårdh, Ko på äng.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
2 tim 14m
Slagbord, 1800-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Akke Hugh Malmeström, Byggnader.
2 tim 46m
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa 2000-tal.
2 tim 48m
Taklampa 2000-tal.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Einar Jolin, stilleben.
2 tim 50m
Einar Jolin, stilleben.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord/sidobord sent 1900-tal/2000-tal.
2 tim 52m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gerhard Nordström, landskap.
3 tim
Gerhard Nordström, landskap.
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Trädgårdsbord "Café" Hope 2000-tal.
3 tim 2m
2 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Eric H Olson, "4 serigrafier".
3 tim 6m
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsstolar 1 par, "Park", Hope 2000-tal.
3 tim 8m
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord sent 1900-tal.
3 tim 10m
Soffbord sent 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bally ryggsäck limiterad upplaga 2017.
3 tim 12m
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Trädgårdskarmstol "Park" Hope 2000-tal.
3 tim 14m
1 104 SEK
Utropspris
4 000 SEK