181
296508
Olle Baertling
(Sverige, 1911-1981)
Olle baertling, "ayarb".
Olle baertling, "ayarb".

"Ayarb"

Signerad Baertling och daterad 1972 a tergo. Duk 195 x 97 cm.

Utropspris:

1 000 000 - 1 500 000 SEK

107 411 - 161 117 EUR

Klubbat pris:
1 000 000 SEK
Införselmoms

Galerie Aronowitsch, Stockholm, "Svenskt och utländskt", 1976.

Olle Granath, "Ett annat ljus. Svenskt konst efter 1945", 1986, avbildad helsida, sid 68.