367
69041

Joan Miró

(Espanja, 1893-1983)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Vasarahinta
19 500 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Joan Miró
(Espanja, 1893-1983)

Album 19, planche 19.

Lithograph, 1961, on BFK Rives paper, monogrammed in pencil and numbered XIII/XV.

Svagt gulnad, svag missfärgning efter passepartout, smärre defekter längs bladets högra kant.

Kirjallisuus

Mourlot 330 (MA 262)