382
68897

Pablo Picasso

(Espanja, 1881-1973)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Vasarahinta
34 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Pablo Picasso
(Espanja, 1881-1973)

"Scène d'Intérieur"

Lithograph, 1926, on Van Gelder Zonen paper, signed in pencil and numbered 61/100. L. 22,5 x 28 cm. S. 33,2 x 51,3 cm.

Gulnad, missfärgad efter passepartout, fläckar samt smärre veck i marginalen. Monterad med lim samt rester av papperstejp på bladets övre kant a tergo.

Alkuperä - Provenienssi

Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm (purchased 1946).

Näyttelyt

Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm. Catalog No 206, October 1946, "Peintres de Paris", No 140.

Kirjallisuus

Bloch 74. Mourlot XXI.

Muut tiedot

Export and import stamps on verso (dated stockholm 16 Sep 1946).