383
79871

Pablo Picasso

(Espanja, 1881-1973)
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
8 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Pablo Picasso
(Espanja, 1881-1973)

"Figure"

Lithograph, 1929, on Lafuma paper, signed in the stone. L. 23 x 13,9 cm. S. 28 x 22,8 cm

Gulnad, svag missfärgning efter passepartout.

Kirjallisuus

Bloch 96. Mourlot XXVI.

Muut tiedot

From; "Le Manuscrit Autographe". Edition 300.